MESSUOHJELMA

TERVETULOA RAKENNUSMESSUILLE JYVÄSKYLÄÄN!

Messuemäntä
Hanna Sumari

Messuisäntä
Timo Lievemaa

PERJANTAI 8.3.

TIETOISKUT

KLOOHJELMA
11.00

Keittiösuunnittelun perusteet

Sisustustoimittaja Hanna Sumari
Ohjelmalava B-halli

11.00

Kiinteistöjen lämmitys- ja käyttövesiputkistojen ongelmat – ongelman havaitseminen ja ratkaisuvaihtoehdot

Bauer Watertechnology Oy
Ohjelmalava C-halli

12.15

Kotipuutarhan kevätleikkaukset

Viherlandia Oy, puutarhuri Kati Kivelä
Ohjelmalava D-halli

13.00

Rauhaisa koti - Aistiesteetön sisustaminen

Sisustussuunnittelu decoFeast, Eevi Vihinen
Ohjelmalava B-halli

13.00

Puurakentaminen vs. betonirakentaminen -paneelikeskustelu

Juontaja Tarmo Pipatti (Rakennusteollisuus RT)
Osallistujat Toni Torpakko (Parma Oy), kansanedustaja Mauri Pekkarinen, Lasse Happonen (Betset Oy) ja Mikko Räty (YIT)
Ohjelmalava C-halli

14.00

ABB-free@home-kodinohjaus osana tulevaisuuden kotia jo nyt

ABB Oy, Harri Liukku
Ohjelmalava B-halli

14.00

Täydennysrakentamalla tulevaisuuden asumista Jyväskylään

Jyväskylän kaupunki, kaupunginarkkitehti Leila Strömberg
Ohjelmalava C-halli

14.15

Uutuuksia hyötytarhaan

Viherlandia Oy, puutarhuri Kati Kivelä
Ohjelmalava D-halli

15.00

Trendit

Sisustustoimittaja Hanna Sumari
Ohjelmalava B-halli

TYÖNÄYTÖKSET

KLOOHJELMA

MUU OHJELMA

KLOOHJELMA

LAUANTAI 9.3.

TIETOISKUT

KLOOHJELMA
11.00

Keittiösuunnittelun perusteet

Sisustustoimittaja Hanna Sumari
Ohjelmalava B-halli

11.00

Kiinteistöjen lämmitys- ja käyttövesiputkistojen ongelmat – ongelman havaitseminen ja ratkaisuvaihtoehdot

Bauer Watertechnology Oy
Ohjelmalava C-halli

11.15

Iloa ja hyvinvointia puutarhaharrastuksesta

Puutarhaliitto, toimitusjohtaja Timo Taulavuori
Ohjelmalava D-halli

12.15

Uutuuksia hyötytarhaan

Viherlandia Oy, puutarhuri Kati Kivelä
Ohjelmalava D-halli

13.00

Rauhaisa koti - Aistiesteetön sisustaminen

Sisustussuunnittelu decoFeast, Eevi Vihinen
Ohjelmalava B-halli

13.15

Mitä omaan pihaan? Puutarhatrendejä ja harrastamista vuonna 2019

Puutarhaliitto, toimitusjohtaja Timo Taulavuori
Ohjelmalava D-halli

14.00

ABB-free@home-kodinohjaus osana tulevaisuuden kotia jo nyt

ABB Oy, Harri Liukku
Ohjelmalava B-halli

14.00

Täydennysrakentamalla tulevaisuuden asumista Jyväskylään

Jyväskylän kaupunki, kaupunginarkkitehti Leila Strömberg
Ohjelmalava C-halli

14.15

Kotipuutarhan kevätleikkaukset

Viherlandia Oy, puutarhuri Kati Kivelä
Ohjelmalava D-halli

15.00

Trendit

Sisustustoimittaja Hanna Sumari
Ohjelmalava B-halli

TYÖNÄYTÖKSET

KLOOHJELMA

MUU OHJELMA

KLOOHJELMA

SUNNUNTAI 10.3.

TIETOISKUT

KLOOHJELMA
11.00

Keittiösuunnittelun perusteet

Sisustustoimittaja Hanna Sumari
Ohjelmalava B-halli

12.00

Rauhaisa koti - Aistiesteetön sisustaminen

Sisustussuunnittelu decoFeast, Eevi Vihinen
Ohjelmalava B-halli

12.15

Kotipuutarhan kevätleikkaukset

Viherlandia Oy, puutarhuri Kati Kivelä
Ohjelmalava D-halli

13.00

Trendit

Sisustustoimittaja Hanna Sumari
Ohjelmalava B-halli

14.00

ABB-free@home-kodinohjaus osana tulevaisuuden kotia jo nyt

ABB Oy, Harri Liukku
Ohjelmalava B-halli

14.00

Kiinteistöjen lämmitys- ja käyttövesiputkistojen ongelmat – ongelman havaitseminen ja ratkaisuvaihtoehdot

Bauer Watertechnology Oy
Ohjelmalava C-halli

14.15

Uutuuksia hyötytarhaan

Viherlandia Oy, puutarhuri Kati Kivelä
Ohjelmalava D-halli

TYÖNÄYTÖKSET

KLOOHJELMA

MUU OHJELMA

KLOOHJELMA